Pracownia grafiki

(7 – 12 lat) 60zł/mc
wtorek 15:30 – 17:00

Dlaczego mówi się, że to zwycięzcy piszą historię, a nie, że rysują ją graficy? Jest to efekt wypadków, które możemy umiejscowić na osi czasu gdzieś pomiędzy wyjściem organizmów wodnych na ląd a budową bezzałogowych statków kosmicznych. I choć to duży przedział czasowy, uwierzcie – stanowi on zaledwie wycinek historii kresek.

Kreski długo żyły własnym, prostym życiem. Niby wiedziały wzajemnie o swoim istnieniu, ale żadna nie patrzyła dalej niż na czubek swojego końca. Było tak dopóty, dopóki z jaskini nie wyszedł jegomość, którego moglibyśmy nazwać… prostolinijnym. Przed jaskinią zobaczył niewiastę. Zakłopotany jej obecnością zaczął miętosić w dłoniach T-shirt z lamparta, a dużym palcem u stopy kreślić po ubitej ziemi. Zmącił tym spokój kresek, nadał im role i zadania. Przez przypadek i z dozą chaosu powstał prototyp autoportretu van Gogha.

Z czasem do palca dołączyły patyki, węgiel, gęsie pióra, ołówki i tablety. Kreski straciły swą niezależność, jednocześnie stając się władczyniami wyobraźni. W INSPIRO doceniamy ich historię i każdą kreskę traktujemy z należytym szacunkiem. Dajemy im osobne królestwo: Pracownię Grafiki.

prowadząca: Edyta Stajniak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s