Społeczne stypendium dla Pani Beatki i Pana Maćka

Dom kultury to dzieło sztuki!

Najbardziej emocjonujące momenty w dziejach świata, to te, które trwały zaledwie kilka sekund. Oznaczały one tę chwilę, nazywaną “tuż przed”, chwilę w której przytrzymujemy jeszcze przymknięte powieki, aby rozciągnąć czas.

Pani Beatka i Pan Maciek, tak nazywają nas wszyscy, którzy w ciągu ostatnich 10 lat odwiedzali niewielki dom kultury INSPIRO w Podłężu. Było to niezwykłe, unikalne miejsce, w którym nie raz udowodniliśmy, że niemożliwe nie istnieje.

To był piękny dom kultury, zbudowany na silnym przeświadczeniu, że wszyscy jesteśmy obywatelami świata. Był otwarty dla każdego, radosny, odważny, pełen dziecięcego śmiechu..

W INSPIRO działy się rzeczy magiczne, które budziły wyobraźnię dzieci i zachęcały je do nieskrępowanej ekspresji. Miejsce,  które uczyło je odwagi, pokonywania przeszkód, dostrzegania wartości we wszystkim, nawet w niepowodzeniach, oraz tego, że mogą zmieniać świat.

To miejsce nachylało się nad każdym dzieckiem i w skupieniu wsłuchiwało się w jego marzenia, rozumiało czym jest radość i zabawa. Doceniało każdego bez względu na pozorny potencjał, talenty czy zdolności. W INSPIRO każde dziecko stawało się mistrzem / mistrzynią świata, wspaniałą artystką / artystą, wielką uczoną / uczonym, odważnym badaczem / badaczką.

Tego miejsca na Ziemi już nie ma.

Ale INSPIRO trwa i jest w każdym z nas, ponieważ INSPIRO to magiczne miejsce ukryte tuż poniżej serca, w którym bezpieczne, czekają na odpowiedni moment nasze marzenia.

Postanowiliśmy pójść dalej, otworzyć kolejny etap, dzielić się doświadczeniem, wiedza i emocjami. Chcemy napisać książkę pełną niezwykłych historii, które opowiedzą jak powstał pierwszy w Polsce dom kultury zarządzany przez NGO, którą wypełnią piękne fotografie, dokumentujące tysiące chwil radości i autentycznego szczęścia.

Książka opowie historię, w którą wsłuchiwało się tysiące osób, szukających inspiracji, natchnienia, a także pocieszenia.

Będzie to opowieść o niezwykłych ludziach, małych i dużych, tworzących najwspanialszą społeczność na świecie (pamiętajcie, że każda społeczność jest najwspanialsza), bez których INSPIRO nie mogłoby istnieć.

Jako Pani Beatka i Pan Maciek staraliśmy się pielęgnować miejsce tysięcy spotkań i dbać o to by, było one bezpieczne, bezstronne i niezależne. By nie stało się komercyjne, elitarne, wykluczające. By było otwarte i współczujące.

Zapraszamy do wsparcia nas samych w nadchodzącym roku, w czasie kiedy będziemy tworzyć książkę o INSPIRO, a także opowiadać o tym jak budujemy nowy, wspaniały i wolny dom kultury. Zapraszamy Was do udziału w tej niezwykłej przygodzie, która ma pokazać światu jak wielka może być siła społeczności, w której buduje się na fundamentach szacunku do drugiego człowieka. Jeżeli nasza misja się powiedzie i spełni się nasze marzenie, powstanie pierwszy prawdziwie społeczny i niezależny dom kultury – który spełniać będzie marzenia Wasze i Waszych dzieci.

W ciągu najbliższego roku, tworzyć będziemy także videobloga, który opowiadać będzie o naszej pracy oraz o tym dlaczego takie miejsca jak INSPIRO są potrzebne światu.

Stając się fundatorem stypendium dla Pani Beatki i Pana Maćka, staniesz się mecenasem zmiany i próby stworzenia pierwszego prawdziwie niezależnego i społecznego domu kultury, miejsca, które zmieni świat.

tutaj możesz zostać Fundatorem stypendium https://patronite.pl/BeataiMaciekINSPIRO

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s