Góra Nogami

Tajemnicza, owiana zapachem tofu góra Nogami obiecuje wędrowcom wszystko to, czego nie obiecują inne góry, a nawet rzeki. Nogami potrafi obiecywać nieobiecywalne z taką łatwością, że nawet profesjonalni obiecywacze piszczą ze wstydu.

Jest to góra, jakiej nie ma na księżycu, a wzmianek o niej nie znajdziecie nawet w przewodniku po Wyspie Czterech Czerwonych Jamników. Jest ona ewenementem, osobliwością kryjącą tajemnice uśmiechu.

Po ciemnej stronie góry Nogami podobno wszystko jest zamknięte, za krótkie, za mało słodkie i niedokończone – po jasnej stronie odwrotnie, wszystko jest otwarte, szczere, ciekawe, fascynujące i pozbawione oleju palmowego.

Ale żeby dotrzeć do góry Nogami, trzeba dobrą pogodę nosić zawsze przy sobie (podobno trzeba także nosić w kieszeni ziarnko czarnego lub zielonego pieprzu). Droga trwa mniej więcej pół roku. Do góry Nogami nie trzeba iść nogami, można popłynąć kanu, pojechać konno, lub podróżować w dowolny sposób (albo popłynąć konno lub pojechać kanu itd..).

Po drodze czekają potwory, puszczające bąki biedronki, wszystkie dźwięki świata, dinozaury do sklejenia, kiwi do obskoczenia, zabawki do zrobienia, uszytki do uszycia i teatry do odkrycia.

Czy macie ochotę na niezwykłą przygodę i podróż na którą jeszcze nikt się nie odważył?

Zanim wszyscy staną na głowie, zapraszamy w podróż do góry Nogami!

 

Blue Geometric Funky Proposal


Biedronki, bąki i poziomki

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Dom Kultuty INSPIRO43OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

…, albo Wielki Zderzacz Sztuki. Cotygodniowe spotkania ze sztuką prowadzi Pani Beatka. Są to spotkania… a raczej zderzenia ze sztuką współczesną dla dzieci, w czasie których powstają małe dzieła wielkiej sztuki. 

 


Pies patrzący na żółwia /Joga/

3569CF1B-FB45-43BF-8F4C-A922727CC168

Zwykle pies patrzy na żółwia z góry – jednak nie w tym przypadku. W czasie zajęć z Panem Henrykiem, uczymy się jak wyjść poza stereotypy nie rozciągniętego, niemrawego ciała i jak stać się żółwiem, który spogląda z góry na psa.

 


Warsztaty teatralne

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trzy grupy teatralne INSPIRO wytwarzają wystarczającą ilość energii, aby zasilić 1050 reflektorów. Taka ilość światła potrafi oślepić. Już od dziesięciu lat dajemy się oślepiać nieokiełznanej dziecięcej i młodzieżowej kreatywności, dzięki której na scenie INSPIRO powstają sztuki przez duże SZ. 

 


Patchwork dla dzieci

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dom Kultuty INSPIRO55

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_8627

Uwielbiane warsztaty patchworku z Panią Anią, odbywają się w uśmiechniętych sześcioosobowych grupach. W czasie zajęć powstają cuda, onieśmielające nawet mistrzów szycia. Zapraszamy do świata kolorów i form, poza granice szwów i wyobraźni.

 


Każdy dźwięk tworzy muzykę  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kiedy się rodzimy nie mamy przy sobie rejestratora audio, ani znakomitego programu typu DAW – ale za to wydajemy dźwięk. W INSPIRO użyjemy najnowocześniejszego sprzętu i znakomitego oprogramowania aby zachować dźwięk i zrobić z nim takie rzeczy, o których nie śniło się nawet rodzącym się filozofom. 

 


Mały Obywatel Świata 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

W czasie spotkań prowadzonych przez Panią Edytę odkrywaliśmy już najdalsze zakątki świata, poznawaliśmy ustroje państw, wybieraliśmy królowe i królów, tworzyliśmy konstytucję, organizowaliśmy strajki i protesty. Mali czy duzi – wszyscy jesteśmy obywatelami świata – i co tydzień uczymy się tego – co to może oznaczać.


Profesjonalny kurs smarowania się farbą
/zajęcia dla maluszków/

Dom Kultuty INSPIRO11

Dom Kultuty INSPIRO11

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zapraszamy na profesjonalny kurs smarowania się farbą wszystkie nie wysmarowane jeszcze dwu i trzylatki. Ponieważ w INSPIRO nie wiemy czym jest kompromis uczymy jak się wysmarować zawodowo – od stópek do główek profesjonalną  radością
i zaangażowaniem. 

 


Model 354872

70667518_2642025295828930_8591477898303504384_n

Sklejanie ze sobą rzeczy może być Fajne. Malowanie posklejanych rzeczy może być nawet fajniejsze. Pan Maciek zaprasza na sklejanie i malowanie superowych modeli (statków kosmicznych i dinozaurów) – zajęcia, w czasie których odkryjemy siedem słynnych, ale jeszcze nie odkrytych zalet cierpliwości i dokładności.

 


Potwory 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

“Nie ma się czego bać!” – powtarzają drżącym głosem wszystkie potwory i potwornice zaproszone przez Panią Beatkę na zajecia. Potwory nie muszą się wcale bać dzieci. Dzieciaki z INSPIRO w ogóle nie są straszne, a do tego pięknie malują, lepią, brudzą, tupią, krzyczą, biegają, tarzają się i turlikają.

 


Poszukiwacze zaginionej klepki 

Dom Kultuty INSPIRO23

 

Dom Kultuty INSPIRO28

“Raz w tygodniu trzeba sobie zbudować zabawkę!” Motto Pana Maćka przyświeca poszukiwaczom zaginionej klepki, którzy co czwartek spotykają się w pracowni INSPIRO, aby spełniać swoje nieodkryte marzenia.

 


Kiwi kroki, Kiwi skoki

Dom Kultuty INSPIRO17

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Taniec jest początkiem wszystkiego. Jest oddechem, ruchem, uczuciem. W INSPIRO tańczące dzieci, podróżują po krainie wrażliwości prowadzone przez Panią Monikę – z uwagą, czułością i zaangażowaniem. 

 


Patchwork dla dorosłych 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bycie dorosłym wcale nie jest takie złe, kiedy człowiek uświadomi sobie, że dopiero będąc dorosłym może skorzystać z warsztatów patchworku dla dorosłych z Panią Anią. 

W czwartki w INSPIRO jedność człowieka i maszyny owocuje pięknymi, patchworkowymi pracami. W czwartki w INSPIRO są pachnące cynamonem i pomarańczą ferie  – ferie barwnych kolorowych tkanin i aromatyczne herbaty. 

 


Spotkania RPG

 

Dom Kultuty INSPIRO2

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czwartkowe zacieranie granic pomiędzy alternatywnymi rzeczywistościami i fantastycznymi światami. Zmagania pomiędzy magią i technologią.